Schronisko dla kobiet i ich dzieci

Szukasz schronienia w anonimowym ośrodku ochrony? Napisz do nas e-mail na adres zuflucht@perlenschatz.info lub zadzwoń pod nr tel.: 06442 9544844. U nas spotkasz się z szybkim przyjęciem bez zbędnych formalności. Współpracujemy również z urzędem ds. młodzieży, jeśli nie ukończyłaś jeszcze 18 lat.

Perlenschatz to organizacja non-profit pomagająca w kryzysie i chroniąca kobiety oraz ich dzieci dotknięte przemocą w rodzinie, która specjalizuje się w przemocy w imię „honoru” (gdy ucisk lub przemoc są uzasadnione honorami rodzinnymi). Stowarzyszenie non-profit ma siedzibę w Solms w środkowej Hesji i działa na terenie całego kraju. Schroniska ochronne, prowadzone są z pomocą opiekunów. Misją Perlenschatz jest przede wszystkim pomoc uchodźczyniom i kobietom ze środowisk migracyjnych.

Współpracujemy z zespołem tłumaczy- wolontariuszy, ale jeśli mówisz trochę po niemiecku, napisz po niemiecku, a wtedy szybciej otrzymasz odpowiedź.

Jeśli musisz uciekać w pośpiechu, zapewnimy Ci tymczasowo niezbędne rzeczy. Jednak będzie lepiej, jeśli zaplanujesz swoją ucieczkę. Wówczas powinnaś zabrać ze sobą następujące dokumenty. lista

Później zwykle nie jest łatwo zdobyć określone dokumenty i partner może ich nie oddać dobrowolnie.

Bezpieczeństwo Twoje i Twoich dzieci jest najważniejsze, więc jeśli opuściłaś już swoje mieszkanie, nie wracaj po zapomniane przedmioty.

Jeśli doświadczyłaś przemocy, zalecamy zgłoszenie swojego partnera. Może to być pomocne, na przykład, jeśli masz dzieci, a później musisz walczyć o opiekę (lub w przypadku uchodźców, aby uzyskać oddzielne procedury azylowe dla małżonków; zasięgnij porady prawnej).

Możesz zostawić krótką wiadomość z informacją, że chcesz zacząć własne życie i nie chcesz być szukana. W przeciwnym razie, przed ucieczką powiedz najwyżej jednej osobie, której ufasz, ale nie podawaj nazwy organizacji, która Cię wspiera. Każdy, kto coś wie, może być zmuszony do przekazania tego dalej. Uważaj, aby nie pozostawić żadnych śladów sugerujących, gdzie uciekłaś. Zrezygnuj z karteczek z notatkami i numerami telefonów, usuń listy połączeń w telefonie stacjonarnym i telefonie komórkowym oraz historię w wyszukiwarce internetowej.

Zobacz także: Wsparcie dla kobiet