Kadilnlar ve çocuklar için sığınak

Siz anonim bir koruma tenisinde koruma ve sığınmak istiyorumusunuz? O zaman bize bir e-posta yazabilirsiniz zuflucht@perlenschatz.info, Tel.: 06442 9544844. Bizimle hızlı ve bürokratik olmayan bir kabulda bulacaksınız. Henüz 18 yaşında değilseniz gençlik dairesi ile birlikte çalışıyoruz.

Perlenschatz aile için şiddeten etkilenen ve namussundan şiddet konusunda uzmanlaşmış, kar amacı gütmeyen bir kriz ve koruma kuruluşudur. (baskı, veya şiddet aile namusluyla meşrulaş tırıldağına)

Kar,amacı gütmeyen dernek, Hessen merkezinde Solms’ta bulunmaktadır ve ülke çapında korumakla konutlarda çalışıyoruz. Ve ev ebeveynleri ile yaşayan bir topluluk olarak yönetiliyor.  Perlenschatz misyonu öncelikle göçmen kökenli kadın ve mülteci kadınlara yönelik olarak geçerlidir. Gönüllü bir tercüman ekibiyle birlikte çalışıyoruz. Biraz Almanca yazmanız daha iyi olur, o zaman daha hızla cevap verebiliriz. Aceleyle kaçmanız gerekiyorsa bizde size lazım olan seyleri bulacaksınız.

Ama kaçmanızı planyabilirseniz daha iyi olur. O zaman aşağıdaki belgeleri yanınızda getirmelisiniz. Liste

Daha sonra belirli elde etmek o kadar kolay değildir ve ortağın bunları,gönüllü olarak vermesi mecbur değil ve zir olabilir.

O yüzden bunları hep düşünmelisiniz ve yanınıza alın.

Kendinizin ve çocukların güvenliği bizim icin cok önemlidir. Dairenizi veya evinizi terk ettiyseniz, lütfen unutulmuş eşyaları almak için sakın geri dönmeyin.

Şiddete maruz kaldıysanız, eşinizi bildirmeniz polise şikayet etmenizi öneririz. Çocuklarınız varsave daha sonra velayet için savaşmak zorunda kalırsanız bu yardımcı olabilir. (veya mülteciler söz konusu olduğunda eşler için ayrı bir iltica prosedürü etmek icin lütfen buradan yasal tavsiye alın).

Kendiniz hayatınıza başladığınızda ve ziyaret edilmek istemediğiniz ,dair kisa bir mesaj bırakabilirsiniz.

Aksi taktirde,kaçınınız konusunda güvendiğiniz bir kisiye söyleyin, ancak sizi destekleyen kuruluşunun adını da söylemeyin.

Bir sey bilen herkes başkalarına söylemek icin baskı altında kalabilir.

Kaçacaklar yeri gösteren herhangi bir iz bırakmaya dikkat edin.

Notlar ve telefon numaraları iceren kağıt notlarının ortadan kaybolması lazım. Telefon ve cep telefonnunuzdaki listerlerin ve tavsiyeye bakın.

Ayrıca bakınız: Kadınlar için tavsiyeler